T354H336K016AT
Part Number:
T354H336K016AT
Description:
CAP TANT 33UF 10% 16V RADIAL
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.469" (11.90mm)
Lead Spacing :
0.250" (6.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.299" Dia (7.60mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
16 V