T322C685K020AT
Part Number:
T322C685K020AT
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 20V AXIAL
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.6Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.180" L (4.57mm x 4.57mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V