173D186X0035YE3
Part Number:
173D186X0035YE3
Description:
CAP TANT 18UF 20% 35V AXIAL
Capacitance :
18 µF
Manufacturer Size Code :
Y
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V