173D156X9035YE3
Part Number:
173D156X9035YE3
Description:
CAP TANT 15UF 10% 35V AXIAL
Capacitance :
15 µF
Manufacturer Size Code :
Y
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V