T322D396M010AS
Part Number:
T322D396M010AS
Description:
CAP TANT 39UF 20% 10V AXIAL
Capacitance :
39 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.180" L (4.57mm x 4.57mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V