TPSV157M016H0075
Part Number:
TPSV157M016H0075
Description:
CAP TANT 150UF 20% 16V 2924
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
75mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.148" (3.75mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V