150D826X9006R2T
Part Number:
150D826X9006R2T
Description:
CAP TANT 82UF 10% 6V AXIAL
Capacitance :
82 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6 V