TPSV107M020P0085
Part Number:
TPSV107M020P0085
Description:
CAP TANT 100UF 20% 20V 2924
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
85mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.148" (3.75mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V