TPME108K004S0018
Part Number:
TPME108K004S0018
Description:
CAP TANT 1000UF 10% 4V 2917
Capacitance :
1000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18mOhm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
4 V