T350G186K020AT
Part Number:
T350G186K020AT
Description:
CAP TANT 18UF 10% 20V RADIAL
Capacitance :
18 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.3Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.402" (10.20mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
G
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V