TPME158K002R0012
Part Number:
TPME158K002R0012
Description:
CAP TANT 1500UF 10% 2.5V 2917
Capacitance :
1500 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2.5 V