TAP337K006HSB
Part Number:
TAP337K006HSB
Description:
CAP TANT 330UF 10% 6.3V RADIAL
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Height - Seated (Max) :
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing :
0.250" (6.35mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
P
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V