T322B225J025AT
Part Number:
T322B225J025AT
Description:
CAP TANT 2.2UF 5% 25V AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.110" L (2.79mm x 2.79mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25 V