T322B475J010AS
Part Number:
T322B475J010AS
Description:
CAP TANT 4.7UF 5% 10V AXIAL
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.110" L (2.79mm x 2.79mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
10 V