597D227X9016E8T
Part Number:
597D227X9016E8T
Description:
CAP TANT 220UF 10% 16V 2917
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm
Height - Seated (Max) :
0.173" (4.40mm)
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16 V