TAZE685K010CRSZ0800
Part Number:
TAZE685K010CRSZ0800
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 10V 2010
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2010 (5125 Metric)
Size / Dimension :
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V