TRMU227K016R0030
Part Number:
TRMU227K016R0030
Description:
CAP TANT 220UF 10% 16V 2924
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Manufacturer Size Code :
U
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2924 (7361 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16 V