TAZG336K010CRSZ0000
Part Number:
TAZG336K010CRSZ0000
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V 2711
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm @ 100Hz
Height - Seated (Max) :
0.125" (3.17mm)
Manufacturer Size Code :
G
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Size / Dimension :
0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V