T356H476M010AT7301
Part Number:
T356H476M010AT7301
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V RADIAL
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.469" (11.90mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.299" Dia (7.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V