T322B564K035AS
Part Number:
T322B564K035AS
Description:
CAP TANT 0.56UF 10% 35V AXIAL
Capacitance :
0.56 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.110" L (2.79mm x 2.79mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V