695D105X0020A4T
Part Number:
695D105X0020A4T
Description:
CAP TANT 1UF 20% 20V 1305
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15Ohm
Height - Seated (Max) :
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1305 (3413 Metric)
Size / Dimension :
0.134" L x 0.050" W (3.40mm x 1.27mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V