T356G107M003AT
Part Number:
T356G107M003AT
Description:
CAP TANT 100UF 20% 3V RADIAL
Capacitance :
100 µF
Height - Seated (Max) :
0.449" (11.40mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
G
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
3 V