T322C225K035AT7200
Part Number:
T322C225K035AT7200
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 35V AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.180" L (4.57mm x 4.57mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V