T340B225M035AT
Part Number:
T340B225M035AT
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 35V RADIAL
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.327" (8.30mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.283" L x 0.157" W (7.20mm x 4.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V