T356E685J025AT7301
Part Number:
T356E685J025AT7301
Description:
CAP TANT 6.8UF 5% 25V RADIAL
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.1Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.402" (10.20mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25 V