TPSV686K025S0095
Part Number:
TPSV686K025S0095
Description:
CAP TANT 68UF 10% 25V 2924
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
95mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.148" (3.75mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V