695D227X0004H2T
Part Number:
695D227X0004H2T
Description:
CAP TANT 220UF 20% 4V 3015
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Height - Seated (Max) :
0.125" (3.17mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.303" L x 0.150" W (7.70mm x 3.81mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V