695D226X0025H2T
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
695D226X0025H2T
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 22UF 20% 25V 3015
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.125" (3.17mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
H
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3015 (7038 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.303" L x 0.150" W (7.70mm x 3.81mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
25 V