695D107X9010H2T
Part Number:
695D107X9010H2T
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V 3015
Capacitance :
100 µF
Height - Seated (Max) :
0.125" (3.17mm)
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3015 (7038 Metric)
Size / Dimension :
0.303" L x 0.150" W (7.70mm x 3.81mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V