T95D157K010HZSS
Part Number:
T95D157K010HZSS
Description:
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
140mOhm
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V