T95D685K050CZSS
Part Number:
T95D685K050CZSS
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
820mOhm
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V