TAJV228M002RNJ
Part Number:
TAJV228M002RNJ
Description:
CAP TANT 2200UF 20% 2.5V 2924
Capacitance :
2200 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm
Height - Seated (Max) :
0.148" (3.75mm)
Manufacturer Size Code :
V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2924 (7361 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5 V