594D187X0010D2T
Part Number:
594D187X0010D2T
Description:
CAP TANT 180UF 20% 10V 2917
Capacitance :
180 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90mOhm
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V