592D686X0025R2T20H
Part Number:
592D686X0025R2T20H
Description:
CAP TANT 68UF 20% 25V 2824
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
230mOhm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Manufacturer Size Code :
R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Size / Dimension :
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V