150D606X9006B2TE3
Part Number:
150D606X9006B2TE3
Description:
CAP TANT 60UF 10% 6V AXIAL
Capacitance :
60 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6 V