150D124X0020A2TE3
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
150D124X0020A2TE3
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 0.12UF 20% 20V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
0.12 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
20 V