T95C106K025HZSS
Part Number:
T95C106K025HZSS
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2812
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
570mOhm
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V