TPSD686M020A0070
Part Number:
TPSD686M020A0070
Description:
CAP TANT 68UF 20% 20V 2917
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V