592D226X9020R2T15H
Part Number:
592D226X9020R2T15H
Description:
CAP TANT 22UF 10% 20V 2824
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
280mOhm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Manufacturer Size Code :
R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Size / Dimension :
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V