T356D226K006AT
Part Number:
T356D226K006AT
Description:
CAP TANT 22UF 10% 6.3V RADIAL
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.7Ohm
Height - Seated (Max) :
0.390" (9.90mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V