T350C475K025AT7303
Part Number:
T350C475K025AT7303
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 25V RADIAL
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
0.331" (8.40mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V