TLCZ106M006PTA
Part Number:
TLCZ106M006PTA
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 0602
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15Ohm
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Manufacturer Size Code :
Z
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0602 (1605 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.020" W (1.60mm x 0.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V