T355A104M050AS
Part Number:
T355A104M050AS
Description:
CAP TANT 0.1UF 20% 50V RADIAL
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
26Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing :
0.125" (3.18mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V