150D394X9050A2T
Part Number:
150D394X9050A2T
Description:
CAP TANT 0.39UF 10% 50V AXIAL
Capacitance :
0.39 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V