150D185X0050B2T
Part Number:
150D185X0050B2T
Description:
CAP TANT 1.8UF 20% 50V AXIAL
Capacitance :
1.8 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V