TLNK476M010R1500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
TLNK476M010R1500
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V 1206
In Stock:
9
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
K
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10 V