TLCK475M004PTA
Part Number:
TLCK475M004PTA
Description:
CAP TANT
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V