TLCK685M004PTA
Part Number:
TLCK685M004PTA
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 4V 0402
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15Ohm
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V