TLCK475M006PTA
Part Number:
TLCK475M006PTA
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 6.3V 0402
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15Ohm
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V