T355A334K035AT
Part Number:
T355A334K035AT
Description:
CAP TANT 0.33UF 10% 35V RADIAL
Capacitance :
0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15Ohm
Height - Seated (Max) :
0.340" (8.64mm)
Lead Spacing :
0.125" (3.18mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.175" Dia (4.45mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V